Petek arızalanmaları kombilerde en sık görülen arıza kayıtlarından biri olmaktadır. Genellikle tamiri düşük maliyetlerde ve kolaydır. Fakat doğru teşhisle!
Bayrampaşa semtinde oturan Orhun Bey, Baymak kombisinin çeşme suyundayken peteklerin kendiliğinden ısınmaya başladığından şikayetçi olarak önce başka bir servis çağırıyor.
Gelen servis sorunun üç yollu vanadan kaynaklandığını düşünerek vanayı söküyor ve kireçlenmeyi gideriyor. Remzi Bey kombinin alev alarak takribi birkaç saniye içerisinde kapanmasından şikayetçi olarak Bağcılar Baymak servisini arayarak profesyonel yardım talep ediyor.
Eve gelen teknisyenler kombideki petek arızalanmasının plastik su ayırıcısından kaynaklandığını teşhis ediyor ve bu parça değişimi yoluna gidiyorlar. Parça değişimi yönteminden sonra eski servisin düşündüğü gibi üç yollu vanayı tekrar kontrol ettikten sonra cihazı test etmek için kapatıyorlar. Cihaz çalıştırıldıktan sonra takribi birkaç dakika bekleniyor ve Remzi Bey’in şikayetçi olduğu petek arızalanmasının giderildiği görüldükten sonra kendisine kombisi tekrar eski performansıyla çalışır halde teslim ediliyor.
Oldukça ucuz olan bu aletin değişimi Orhun Bey’e Baymak servisi ile oldukça ucuz bir maliyete sorunun giderilmesini sağlıyor.